MODA314MODA314

мода українською
Iryna Khasyshyn

Піжами для виходу в світ

Про те, як носити піжаму, виходячи у світ і при цьому залишатися в межах гарного смаку

Вже не пам'ятаю, коли вперше побачила цю божественну шовкову піжаму, одягнуту на голе тіло, на яку накинуте розкішне пальто з каракуля. Але точно знаю, що вона здалася мені просто дивовижною! Марк Джейкобс і його колеги зробили багато для звільнення жінок. Не будучи революціонером, дизайнер зумів передати дух епохи. Ця піжама дуже багато говорить про свого творця і про дух того часу. Про те, що було очевидного і прихованого, меланхолічного і порочного. Вона багатозначна, як власне і все, що нас оточує.

Ідею носити піжаму на вихід, якою в цьому сезоні скористався кожний другий світовий дизайнер, колись втілила в життя ще княжна Ірина Голіцина, яка переконала Одрі Хепберн змінити маленьку чорну сукню на маскулінні вільні штани і сорочки. Ця ідея не лише стала культовою, але й задала стиль цілого десятиліття.

Переконатися в тому, що це не миттєвий тренд, а дуже особливий вид вишуканості, можна переглядаючи фотографії ікон стилю 1920-1940-хх років. Саме ці фото знову наштовхнули мене на думки про те, що такий, здавалося б, більш ніж буденний предмет жіночого гардеробу є дуже багатогранним, жіночним і сексуальним. Він ніколи не буде предметом утилітарним. В ньому заховано щось розкішне, декаденське і будуарне.
Рікардо Тіші вважає, що образ, який ми звикли носити тільки в межах спальні, не потребує адаптації, його можна сміливо одягати для виходу в світ. До шовкових комбінацій, розшитих тонким мереживом, і широких штанів Givenchy пропонує шовкові пальто-халати.

”Один і той же комплект підійде і для сну і для вечірки” - саме таку філософію сповідує український бренд Sleeper. Дизайнери марки у лаконічній та ненав'язливій манері розповідають історію про сучасну вільну жінку. Вільну зсередини, поза умовними шаблонами зміни одягу.

Піжамні мотиви доречні вдень і ввечері. Головний трюк у тому, щоб образ вийшов ефектним і водночас елегантним. Не бійтеся інтригувати і розбурхувати. Створюйте свою загадку.

Текст: Ірина Хасишин

Піжами для виходу в світ