MODA314MODA314

мода українською

Підсумки XV сезону Mercedes-Benz Kiev Fashion Days

З 30 серпня по 3 вересня в Києві проходив міжнародний тиждень моди Mercedes-Benz Kiev Fashion Days весна/літо 2018. Сезон пройшов з масою ключових інновацій, які вперше були представлені в Україні. У обов'язковий пакет показів дизайнерів входили професійне відео з показів і презентацій, digital подача і старт продажів see now, buy now від українського рітейлера modnaKasta.

"Всього за якихось 7 років нам вдалося головне - поставити Україну на модну карту світу. За такий короткий термін ми реалізували дуже глобальну мрію, і тепер в числі наших цілей - якісний розвиток внутрішнього ринку, покращення показників експорту товарів виробництва українських дизайнерів і поглиблення існуючих показників як для кожного з дизайнерів-учасників тижня моди, так і для всієї індустрії в цілому. Також, щоб виконувати всі останні тренди, ми йдемо в Діджитал - так, продажі дизайнерів вперше здійснювалися прямо з подіумів спільно з найбільшим рітейлером країни - modnaKasta. Innovation Business Forum, який проходить в рамках тижня моди, і де виступають головні експерти не тільки fashion-галузі, але digital, marketing і business, вийшов на якісно новий рівень. У наших планах - залучення нових міжнародних партнерів, ще більша синхронізація з онлайн і розвиток експортного напрямку" - коментує Дар'я Шаповалова, засновник і креативний директор Mercedes-Benz Kiev Fashion Days.

Свої колекції і нові проекти презентували учасники з 15 країн світу, прибуло понад 70 дизайнерів і 60 іноземних гостей, представників преси, блогерів, байєрів і фотографів.

Гучний церемонія відкриття тижня моди відбулася в Центральному універмазі країни, а більшість показів проходили в КВЦ "Парковий".

Традиційно в рамках Mercedes-Benz Kiev Fashion Days свою програму представив Innovation Business Forum by KFI. Це чотири дні лекцій і зустрічей з кращими представниками fashion, business, digital і marketing індустрії, за час яких слухачі дізналися всі ключові точки грамотного ведення бізнесу в світі моди.

XV-й сезон Mercedes-Benz Kiev Fashion Days ознаменувався переходом від друкованих запрошень до електронних, на що вплинуло глобальне співробітництво з Launchmetrics. Функції програмного забезпечення дозволяють брендам прискорювати випуск своїх продуктів на ринок і створювати довгострокову експозицію.

"Працюючи в світовій індустрії моди і відвідуючи тижні моди в таких мегаполісах, як Нью-Йорк, Лондон, Париж, Мілан і Дубай, Москва, я повинен сказати, що Київ -надихаюче і енергійне місто для мене. І бути тут, на тижні моди, велика честь і особливо приємно виступати на інноваційному бізнес-форумі - Innovation Business Forum by KFI. Все, що ми могли зробити, щоб підтримати тиждень моди в Києві, було абсолютним задоволенням" - розповідає Едді Маллон, президент Launchmetrics.

В рамках співпраці Mercedes-Benz Kiev Fashion Days з телеканалом про моду HDFASHION & LifeStyle про ювілейний модний сезон був знятий повноцінний фільм, презентація якого відбулася на вечірці підведення підсумків.

Свій унікальний для українського ринку проект see now, buy now представила компанія modnaKasta. Речі деяких брендів можна було придбати безпосередньо з подіуму - подібна практика робить онлайн-шопінг зручнішим, а також значно скорочує час очікування виробів з декількох місяців до декількох тижнів.

Відбулися покази в рамках платформи для початківців брендів Fashion Scout Kiev. Це унікальна можливість заявити про себе на тижні моди і презентувати нову колекцію. Серед учасників були відібрані кращі бренди і дизайнери, їм вручили премію Design IT. Цього року премію від Mercedes-Benz Kiev Fashion Days отримав бренд Nastasia Klimt, а редакції Vogue Ukraine і Vogue Italy одноголосно віддали перевагу бренду Chatty.

Також на церемонії відкриття оголосили імена переможців і в інших номінаціях, а саме:
Кращий fashion журналіст сезону - Ілля Кабачинський
Модель сезону - Єва Подурян
Кращий стиліст сезону - Соня Солтес
Інфлюенсер року в області моди - Лера Бородіна
Інноватор сезону - Андрій Логвин, за проект від modnaKasta see now, buy now
Кращий чоловічий дизайнер - Jiri Kalfar
Кращий фотограф - Віталій Мельников

Премію Mercedes-Benz Fashion Prize у розмірі 100 000 гривень отримав бренд Flow the Label.

Новий сезон показів відбудеться 1 - 4 лютого 2018 року.