MODA314MODA314

мода українською

Українські дизайнери відмовляються від використання хутра

Українські бренди Andre TAN, ELENAREVA, Ksenia Schnaider, Przhonskaya та Nadya Dzyak зобов’язалися не використовувати натуральне хутро у своїх наступних колекціях. Про рішення дизайнерів повідомляє зоозахисна організація UAnimals, яка провела успішні перемовини з представниками популярних брендів. Близько місяця тому від хутра тварин відмовився ще один відомий український бренд Lake Studio.

У розвинених країнах зоозахисники десятки років ведуть боротьбу за відмову модної індустрії від натурального хутра. Завдяки цьому деякі країни зробили значні кроки у напрямі гуманності. Наприклад, у Великій Британії, Нідерландах та Австрії через жорстокість виробництва хутрову промисловість заборонили на державному рівні. В Україні тему гуманного ставлення до тварин і відмови від натурального хутра піднімає ініціатива UAnimals. "Хутро — це справжнє криваве жлобство! Для вилову звірів у дикій природі використовують капкани, де тварини помирають у муках, — пояснюють свою позицію активісти. — На хутрових фермах звірів утримують у жахливих умовах, і вони закінчують своє життя в пекельних стражданнях. Як правило, тварин саджають у газову камеру або паралізують ударом електричного струму та знімають хутро з ще живої істоти. Все для того, аби не пошкодити "цінний матеріал".

На сьогодні від використання натурального хутра відмовилися світові бренди Gucci, Michael Kors, Jimmy Choo, Stella McCartney, Ralph Lauren, Armani Group, Hugo Boss та Calvin Klein. Рітейлер Net-A-Porter більше не продаватиме вироби з натурального хутра. "Досі вважаєте хутро актуальним? Мені воно здається абсолютно несучасним. Ми вирішили відмовитися від цього матеріалу. Замість натурального хутра краще використовувати креатив!", — заявляє генеральний директор Gucci Марко Біццаррі.

Українські активісти планують продовжувати боротьбу за відмову модних брендів від хутра та закликають дизайнерів наслідувати приклад своїх світових колег. Восени цього року за ініціативи UAnimals вперше відбувся Всеукраїнський марш за права тварин. До гуманістичної події долучилося 17 міст України: від Львова до Харкова, від Івано-Франківська до Одеси. Лише в Києві на марш вийшло понад 5 тисяч людей.

Джерело: fashionweek.ua

Українські дизайнери відмовляються від використання хутраУкраїнські дизайнери відмовляються від використання хутраУкраїнські дизайнери відмовляються від використання хутра