MODA314MODA314

мода українською

Tiffany & Co: як створювалася ювелірна легенда

3 січня 2014

Бірюзова упаковка Tiffany & Co. стала свого роду синонімом слова "заручини". Сьогодні практично кожна дівчина мріє отримати каблучку у бірюзовій коробочці, перев'язаній білою стрічкою (фірмовій "тіффанівській" упаковці). Коробочка була придумана одразу ж після того, як у 1837 р. Чарльз Тіффані і Джон Янг відкрили невеликий магазинчик канцелярських товарів на центральній торговій вулиці Нью-Йорка - Бродвеї.

Відтінок упаковки  отримав назву The Tiffany Blue і відомий серед колористів під номером PMS 1837 (PMS - Pantone Matching System, система кольорів корпорації Pantone Inc.). Цей колір донині є «візитною карткою» бренду і кожний, хто бачить коробочку або пакет такого відтінку, підсвідомо починає асоціювати все, що всередині (а всередині напевно знаходяться чудові за якістю і неповторні за красою форм ювелірні прикраси зі срібла 925 проби, золота чи платини, прикрашені діамантами) з ім'ям Tiffany & Co. Саме Tiffany першими в США почали пропонувати покупцям безкоштовні подарункові коробочки фірмового бірюзового кольору, а пізніше - розсилати (знову ж таки безкоштовно) каталоги продукції поштою. 


Компанія Tiffany & Co. займалася не лише увелірними виробами. У 1861 р. доля зводить Чарльза Тіффані з першим президентом Сполучених Штатів Америки Авраамом Лінкольном. Це знайомство дозволило компанії добре заробити. У ході громадянської війни 1862 р. Tiffany & Co., підтримуючи мешканців півночі, постачала армію кавалерійськими шаблями, прапорами і хірургічним інвентарем. Також Tiffany & Co. залишила слід в історії створення державних символів США, переробивши дизайн Великої Печатки Сполучених Штатів, а у 1919 р. художники і майстри компанії працювали над зміною зовнішнього вигляду Почесної медалі за дорученням військово-морського флоту США.

Чарльза Тіффані по праву можна назвати "королем діамантів". Диво ювелірного мистецтва, «діамант Tiffany» вагою більше 150 карат з незвичайно високим числом граней - 90, - таким був подарунок ювеліра Кунца на честь початку співпраці з Домом TiffanyЧарльз Тіффані ввів моду на срібло, танзаніт і цаворит - матеріали, які раніше практично не використовувалися в ювелірній справі. На ринку підробок та копій Tiffany & Co. займає перше місце - речі компанії копіюють частіше за інших. Українські сайти продають «репліки» ювелірного дому за ціною від 160 грн., що в 15-50 разів менше вартості оригінальних виробів бренду.

Текст: Ірина Хасишин

Tiffany & Co: як створювалася ювелірна легендаTiffany & Co: як створювалася ювелірна легендаTiffany & Co: як створювалася ювелірна легендаTiffany & Co: як створювалася ювелірна легендаTiffany & Co: як створювалася ювелірна легендаTiffany & Co: як створювалася ювелірна легенда