MODA314MODA314

мода українською
Iryna Khasyshyn

Півторагодинне стажування в Dior

 

Можна прийти на цей фільм, знаючи про моду лише те, що вона є, а можна сісти в кінозалі, працюючи у Vogue: в обох випадках фіналом буде задоволення. Дуже часто документальні фільми стають нудними для тих, хто далекий безпосередньо від їх специфіки, у випадку з «Діор і я» все інакше - просто сідай і дивись.

Ефект присутності. З першої і до останньої хвилини - завдяки справді якісній операторській роботі - глядач стає частиною команди модного дому. Я дуже ціную те, що моя вигадана присутність не була нав'язливою, не бентежила мене саму, але в той же час давала свободу вибору: хочеш - будь уважним ревізором, хочеш - стажером в найбільшому епіцентрі краси. Бачити процес, а не лише результат - добре, відчувати себе учасником дій - чудово.

Ідея. Насамперед - команда, все інше - після. Фредерік Ченг показав зворотню сторону лише однієї корпорації, а глядач побачив, що будь-який якісний механізм працює за одним принципом: важливі деталі. У Dior люди з сорокарічним стажем постійно контактують з співробітниками, які годяться їм у діти; ті, хто не знає французької, спілкується рідною італійською і залишається зрозумілим усім іншим; кожний, хто доклав руку до створення світової колекції, цінний не менше, ніж сам Раф Сімонс.

Півторагодинне стажування в Dior. Це коли дивишся і розумієш, що вся витонченість і картинність, яка в підсумку впродовж декількох хвилин проганяється по подіуму, займає колосальну кількість часу і сил. Це коли починаєш схоплювати значення високої моди і те, що її створює армія абсолютно різнокаліберних за всіма параметрами людей, а не один великий модельєр. Це коли думаєш, що ескіз і примірка - наріжні камені, а потім розумієш, що мода не терпить неповаги до власної класики: і створювати щось своє, не забуваючи про спадщину, насправді важко.

"Діор і я" не розбереш на цитати, бо це кіно, яке не ділиться на частини: тут лише єдність звуку, кадру та реалій. Таке не може не мотивувати займатися своєю справою з повною силою та віддачею.

Текст: Ірина Хасишин

 

Півторагодинне стажування в Dior