MODA314MODA314

мода українською

Перша Fashion&business конференція українського Vogue

Минулого тижня у Києві пройшла конференція за участі зарубіжних інсайдерів світу моди.

Майже триста слухачів були присутні на восьми лекціях та двох круглих столах у столичному готелі Fairmont. Серед них багато дизайнерів, піарників, працівників великих рітейл-мереж та власників магазинів.

Конференцію своїм вступним словом відкрила Маша Цуканова, головний редактор українського Vogue, представивши модераторку та співорганізаторку події Олену Хількову, представницю освітньої компанії Donstream, котра допомагала з відбором лекторів. Доречі, Олена Хількова також є власницею концепт-стору Atelier 1, де серед інших продається одяг легендарних японських марок Comme des Garcons та Junya Watanabe.

Вже відомий киянам, британський денді нашого часу Тоні Гленвіль, котрий консультує London College of Fashion, розпочав лекційну секцію з розмови про тренди. Він заявив, що трендів в наш час немає, а згодом розповів про молодих дизайнерів, за котрими слідкує. Серед них Y Project та Quetsche. Власне, сама презентація Тоні Гленвіля була ідеальним прикладом ораторського мистецтва.

Другим лектором був Алекс Макінтош, управляючий директор британської марки Christopher Raeburn та консультант універмагу Selfridges щодо нових брендів. Він акцентував увагу на тому, що індустрія моди є другою після енергетики сферою, котра найбільше забруднює нашу планету. Також Алекс наголошував на важливості аутентичності для того, щоб виділитись у світі моди. Ще розповідав про цікаві моменти роботи його марки: наприклад, про те, що перша колекція була відшита з використаних парашутів, лінія з цього матеріалу досі присутня у колекціях Christopher Raeburn.

Далі виступала зірковий стиліст Клер Баклі, чий макіяж виглядав дуже сучасно:  її очі були підведені синім, а на губах – помада морквяного кольору. На прикладі австралійської марки Ellery вона розповіла про те, як розробити естетику бренду, а ще іменувала стилістів “культурними перекладачами”.

Четверта лекція знову була за Тоні Гленвілем. Він розповів про зміщення акцентів роботи з покупцем: в наш час ми не диктуємо, що йому купувати, а комунікуємо з ним. За словами Гленвіля, якщо покупець робить покупки не в Інтернеті, то шопінг офлайн повинен для нього стати захоплюючою пригодою. Британець також представив список магазинів, у котрих любить бувати. Серед них Chez Dede у Римі чи Maison Assouline у Лондоні.

Піля обіду лекційну секцію відкрила Емілі Хаггард, котра читає лекції про PR у London College of Fashion, а ще співпрацювала з Maison Martin Margiela. Вона розповідала про те, як важливо бачити так звані insta моменти Інстаграму –справді живі картинки. В приклад правильних екаунтів ставила в тому числі інстаграм української дизайнерки Ясі Хоменко. Говорячи про продажі онлайн Емілі Хаггард наголошувала, що в наш час все більше дизайнерів продає свої речі напряму без посередників.

Наступна лекція про рітейл була від вже відомого нам Алекса Макінтоша, котрий висловив думку, що зараз не найкращий час для незалежних магазинів. А найбільшою помилкою роботи з баєрами для дизайнерів може стати доставка товарів із запізненням, а ще доставка неякісного товару. За його словами дуже важливо звертати увагу на належне оформлення етикетки, а також на тренування продавців.

Серію лекцій завершила стиліст Клер Баклі, котра розповіла про те, з кого складається fashion-команда на зйомці.

Потім конференція продовжилась двома круглими столами, що відбувались паралельно. Один з них був присвячений темі розширення ринків збуту як шляху до розвитку бренду, цей круглий стіл відвідали українські дизайнери Лілія Пустовіт, Юлія Паскаль, Анна Октябрь та інші. Інший круглий стіл стосувався стратегій роздрібної торгівлі: проблем та перспектив українського luxury-рітейлу. Його модератором був Вадим Медвєдєв, знавець чоловічої моди та управляючий партнер Fashion Hub UA, а серед учасників - Андрій Можара, директор по оренді  ЦУМу, Дмитро Євенко, управляючий партнер Asthik, Олексій Мелищук, комерційний директор Helen Marlen Group, Мауріціо Аскеро, управляючий директор Matelex Itd Cyprus, Тоні Гленвіль та Алекс Макінтош.

Серед цікавих новин, почутих на останньому круглому столі - інформація про те, що Helen Marlen Group продаватимуть речі Burberry прямо з подіуму у вересні цього року. Новими покупцями українських рітейл-просторів стають жінки, котрі прагнуть самореалізації. А за останні 5-7 років люди почали купувати більше одягу від українських дизайнерів.
 

Текст: Оленка Мартинюк

Перша Fashion&business конференція українського Vogue Перша Fashion&business конференція українського Vogue Алекс МакінтошКлер БакліЕмілі ХаггардПерша Fashion&business конференція українського Vogue Перша Fashion&business конференція українського Vogue Маша Цуканова, головний редактор Vogue UkraineОлена ХільковаТоні Гленвіль