MODA314MODA314

мода українською

У Києві відбувся семінар по візуальному мерчандайзингу Mix&Match

У Києві під егідою ЦУМ-у відбувся семінар по візуальному мерчандайзингу Mix&Match.

Напередодні відкриття одного з найбільших універмагів країни у столиці прочитали лекції головний редактор Vogue UA Маша Цуканова, а ще Елен Лафуркад, котра довгий час співпрацювала з легендарними паризькими універмагами Galeries Lafayette та Bon Marche, а тепер є співзасновницею французької консультаційної агенції мерчандайзингових комунікацій Good2Know.

У першій частині семінару Маша Цуканова розповіла про демократичні марки, які в наш час стали культовими, а також про те, кому найкраще вдається стилістичний прийом mix&match, синонімічний з назвою воркшопу.

Згодом мадам Лафуркад розповіла аудиторії, яка складалась з професіоналів української fashion-індустрії, про останні тренди у мерчандайзингу. Наприклад, так званий гігантизм - коли у світі створюються гіпервеликі торгові площі, як то найбільший цілодобовий шопінг-мол у світі Mall of the World у Дубаї, котрий має площу 50-ти футбольних полів. Ще один тренд - персоналізація, коли речі продукуються для конкретної людини, як відомі пончо Burberry з ініціалами власника чи персоналізовані кросівки Nike. Світ культури все тісніше переплітається зі світом моди: у паризькому монобренді Sonia Rykiel, приміром, є pop-up кафе/книгарня.

Француженка заявляє, що торгівля не померла, але нудна торгівля буде зникати. Магазини по всьому світу вигадують все нові та нові способи, як стати цікавими для покупців. Наприклад, у магазинах марки Patagonia є курс для клієнтів, як ремонтувати свій одяг і як він може служити довше. А магазини одного бренду можуть виглядати дуже по-різному у різних куточках світу - все тому, що клієнти все більше подорожують і у кожному місті хочуть бачити щось нове.

Однією з головних тез лектора стала теза про те, що ми завжди пам’ятаємо емоцію, коли щось купували, і рідко у нас в пам’яті затримується сам процес купування. Елен Лафуркад стверджує, що бренди все частіше роблять капсульні колекції тому, що це активізує трафік та дає нові інформаційні приводи, щоб нагадати про себе.

На думку Елен Лафуркад, майбутнє торгівлі в тому числі і за гіперсегментацією, тобто за розмежуванням різних товарів. Вже зараз Chanel відкрили окремий магазин, присвячений beauty, а Hermes - присвячений парфумам.

Звісно, суперважливими для мерчандайзингу в наш час є цифрові техногії. Наприклад, у паризькій Sephora робот подає Вам сумку для покупок, а у мережі супермаркетів Carrefour робот допомагає обрати вино. Традиційно онлайнові Amazon та Google відкривають свої магазини. Зараз у світі все частіше починають з’являтись гібридні магазини, де скомбінований онлайн та офлайн, які вже не суперечать один одному.  До речі, за статистикою люди в офлайн купують те, що викинули з своєї віртуальної корзини в онлайн-магазині. Проте і далі 9 з 10-ти покупок робляться у офлайн магазинах.

Текст: Оленка Мартинюк
 

У Києві відбувся семінар по візуальному мерчандайзингу Mix&MatchУ Києві відбувся семінар по візуальному мерчандайзингу Mix&MatchУ Києві відбувся семінар по візуальному мерчандайзингу Mix&MatchУ Києві відбувся семінар по візуальному мерчандайзингу Mix&Match