MODA314MODA314

мода українською

Виставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавжди

"Не дозволяйте моді заволодіти вами, вирішуйте самі, хто ви і що ви хочете виразити своїм одягом і способом життя".

Ці слова у світ моди приніс Джанні Версаче. Ось уже 20 років пройшло з дня його трагічної загибелі. У рамках ювілейного XX-го сезону Lviv Fashion Week відбулося відкриття виставки робіт геніального італійця. Експонати з самої Бразилії привіз колекціонер, а також художник Александре Стефані. Його славнозвісна версачівська медуза підкорила очевидно назавжди.

Роботи визначного кутюр’є в Україні вперше. Вони розмістилися у Палаці Потоцьких. Бароковий стиль одягу Джанні дуже елегантно поєднався з інтер'єром будівлі і створив ефект своєрідного подіуму, на якому красувалися статичні штучні моделі. Тим не менш на цих неживих фігурках одяг Versace був неймовірно живий, яскравий та свіжий.

"Так, тут зазвичай усе таке мультикольорове. Є чимало речей із колекції, яка була створена митцем у Маямі. Ці пальмочки, сонячні кольори нагадують про літо. І взагалі, коли дивишся на це все, то одразу піднімається настрій", - зазначає власник колекції Александре.

Дивлюся на пошиття, на форми, силуети, кольори. Все настільки неординарне. Навіть не знаю, із чим це можна порівняти. І справді, здавалось би, поєднання непоєднуваного дає ефект завершеності, елегантності. І нехай цей яскравий одяг не одягнеш на щодень, але, коли дивишся на нього, одразу з'являється якась святкова атмосфера на душі.

Окрім мультикольорових суконь, блузок чи топів, тут також є одноколірні речі. Чорна куртка шкірянка – крик моди 90-х – саме тоді були дуже популярні великі,  гіперболізовані розміри, не зовсім bigsize, але те, що додавало об'єму. Є тут вишукана синя сукня, яка видається дуже тонкою, тендітною та ніжною.

Повна колекція Александре Стефані налічує більше 500 речей, проте для львів'ян колекціонер обрав щось, на його думку, найособливіше та найдорожче для нього самого. Одяг дизайнера він купував на аукціонах, у друзів Версаче. Ця пам'ятна виставка об'їздила уже не одне місто, не одну країну, серед яких: Японія, Австралія, Німеччина, Польща.

"Він бачив звук, він чув колір" - так про генія жіночих та чоловічих образів відгукнулася Оксана Козинкевич, директор Палацу Потоцьких, а сам маестро говорив: "Мій закон – не суперечити вітру, він знає, куди дме, ми, стилісти, повинні просто точно визначити його напрям".

Текст: Ірина Скишляк

Фото: Олександр Шамов, Ігор Федорів

Виставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавждиВиставка робіт Versace у Львові: медуза - горгона, яка здатна заворожити назавжди