MODA314MODA314

мода українською

Всі.Свої. Національна платформа для українського виробника: лекція Тетяни Фіщук на Lviv Fashion Week

У рамках Lviv Fashion Week SS 2019 відбулася лекція директора з комунікацій українського проекту Всі. Свої Тетяни Фіщук

 

Проект “Всі. Свої”, який заснувала Анна Луковкіна, розпочався у 2015 році із маркету українських брендів. А сьогодні цей стартап вийшов на всеукраїнський ринок індустрій легкової промисловості і став єдиним українським маркетом у доволі нетрадиційному розумінні.

 

Тетяна Фіщук розповідає, що спочатку участь у проекті брали лише 80 брендів, зараз кількість українських марок, які представляють себе на огляд споживача зросла у декілька разів.

 

Сьогодні “Всі. Свої” - це 6 напрямків (Одяг, Взуття, Аксесуари, Гастрономія, Діти, Дім і Декор). Маркети відбуваються доволі часто, по декілька з кожного напрямку.

 

Важливі цифри (показники за 3 роки існування проекту)

Маркети - 100

Українські виробники - 2000

Відвідувачі - 2500000

 

Перед тим, як почати складати список брендів для маркетів, організатори відбирають учасників з надісланих анкет, яких завжди дуже багато. Тому конкуренція є. І саме через те, що охочих так багато, почали створювати нішеві маркети, як от: “Дні українського пальто”, Трикотажний маркет тощо. Так є більше можливостей для брендів все ж представити свою продукцію.

 

Стаціонарний магазин “Всі. Свої” відкрили у вересні 2016 на вул. Хрещатик, 27. Спочатку тут було представлено 100 брендів. До сьогодні їх кількість несуттєво змінюється. Головна умова для того, аби бренд відібрали для продажу у магазині (звичайно, окрім якості), - це відповідний асортимент, який повинен бути більшим, ніж, наприклад, колекція. Вагоме значення має також розмірна сітка.

 

Що стосується розміру одягу, то наші виробники за останні 3 роки дещо адаптувалися до потреб українських жінок та дівчат різних форм. “Були бренди, які на початку свого існування шили одяг лише розміру S, багато модельєрів створювали одяг "як на себе". Проте це нелогічно, і навіть невигідно. Адже чимало платоспроможних зрілих жінок носять інші розміри. Тому, хто зумів адаптуватися, той зумів вижити на ринку”.

 

У магазині є 3 поверхи:

- масовий одяг

- street clothers

- сукні/костюми класу люкс

 

Із усього асортименту, представленого в бутіку “Всі. Свої” лише 20% товару - чоловіча продукція. І це дуже мало, є брак брендів, які шиють для чоловіків, ця ніша практично не зайнята.

 

Дайте сукню

“Наша жінка любить сукні”, - ділиться порадами Тетяна. Тому, до прикладу, універсальних суконь, таких, які б можна було одягнути на роботу, але виглядати при цьому жіночно та елегантно, доволі мало. Бренди шиють або щось дуже вишукане або зовсім street style. Тому дизайнери, які візьмуться саме за цей елемент гардеробу, мають усі шанси потрапити на маркет, а можливо, навіть і в бутік “Всі.Свої”.

 

Етніка в моді?

Після 2014 року в Україні з’вилась просто шалена кількість виробників вишитого одягу. Були і більш давні бренди. Тут існує певний парадокс. Вишиванки є, а обрати нічого. Українські жінки активні та сучасні, вони рідко купують собі вишиванку, яку хіба що до церкви одягнеш. Їм потрібне щось універсальне та зовсім непишне. Наприклад, їм потрібна вишиванка, яка ідеально личитиме під спортивне взуття. Попри те, що ця продукція на українському ринку широко представлена, їй слід дещо модернізуватися.

 

Хочемо піжам

Мабуть, це швидше пов’язано з ментальністю українців, але домашній одяг, зокрема піжами, поки виходять на ринок у дуже мізерній кількості. Є, звичайно, декілька українських брендів, які вирішили займатися лише цією нішею, але як і у всьому іншому, тут потрібний асортимент, щоб було з чого обрати.

 

Що потрібно, щоб потрапити на вітрини магазину “Всі. Свої”? - Для початку пройти “школу маркетів”.

 

А маркети можна охарактеризувати терміном Pop-up (стихійні бутіки: як з’являються, так і зникають). Для України це абсолютно свіжий формат, який тим не менше прийшов на ринок у 2015 і досі залишається чимось насправді неординарним.

 

Розповідаючи про особливості маркетів, Тетяна наголошує, що це не просто комерція - купи-продай, це ще й розвага, своєрідне шоу, вечірка, на яку ти приходиш за покупками і за хорошим настроєм. Під час заходу тераси облаштовують для столиків із street food. Тож після покупки осіннього пальто ви можете посмакувати глінтвейном у компанії знайомих чи незнайомих вам дизайнерів.

 

#Стильніпокупці

Як зазначає Тетяна, клієнти та постійні покупці маркетів та магазинів “Всі. Свої”, - це люди, які зовсім не залежні від брендоманії. Вони люблять міксувати: секонд-хенд, мас-маркет та одяг статусу люкс. Вони живуть за принципом “Less is enough”, при тому завжди виглядають стильно, часто деталями роблять акценти на своєму образі. Також часто подорожують, тому потребують функціонального та комфортного одягу.

 

Зазвичай на маркети приходить від 20 до 40 тисяч відвідувачів. Вони пишаються українськими виробниками. І на противагу H&M обирають “Всі.Свої”.

 

Медіа і мода

Ще два роки тому про українську моду та дизайнерів, не надто популярних, українські ЗМІ писали неохоче. Сьогодні ситуація змінилася. 200 матеріалів про українські бренди (у контексті “Всі. Свої”) лише за останні 2 роки.

“Всі. Свої” часто створюють промокампанії для брендів, перетворюючи міксовані луки у цілісні образи. Над цим працює стиліст Наталія Луста.

Медіапартнером “Всі. Свої” є глянець Elle.

 

Окрім того, “Всі. Свої” у співпраці із British Council організовує навчання для брендів - основи комерційних навиків у креативних індустріях.

 

Маркети є абсолютно безкоштовними - ви приходите туди за одягом, за емоціями, за спілкуванням. Бренд “Всі.Свої” - це національна платформа, яка просуває українських виробників, і популяризує їх навіть за кордоном.

 

Текст: Ірина Скишляк

 

Фото: FB Всі.Свої
 

Всі.Свої. Національна платформа для українського виробника: лекція Тетяни Фіщук на Lviv Fashion WeekВсі.Свої. Національна платформа для українського виробника: лекція Тетяни Фіщук на Lviv Fashion WeekВсі.Свої. Національна платформа для українського виробника: лекція Тетяни Фіщук на Lviv Fashion WeekВсі.Свої. Національна платформа для українського виробника: лекція Тетяни Фіщук на Lviv Fashion WeekВсі.Свої. Національна платформа для українського виробника: лекція Тетяни Фіщук на Lviv Fashion Week