MODA314MODA314

мода українською

Тренди Fashion Tech і як їх знайти: лекція Kasi Gola на Lviv Fashion Week

Поєднання моди і нових технологій важко назвати чимось надновим. Уже давно ми чули про одяг, який створюють за допомогою принтерів, чи голограми, які завдяки світловим ефектам з’являються на тканинах. Проте, прогрес, який щодня відбувається у наносвіті, торкається індустрії моди все більше.

Кася Ґола (GeekGoesChic), яка працює над поєднанням нових технологій та абсолютно різноманітних сфер нашого життя, розповіла про новинки, які відбуваються у світі моди, і від яких просто подих перехоплює.

Сучасні технології без перебільшення змінюють світ, і світ моди зокрема. Сьогодні використання технологій значно змінило свої акценти. Тепер наші ґаджети - це не просто засіб, це вже наш “діловий” партнер, якому ми довіряємо і який нам допомагає.

Наприклад, купівля речей в Інтернеті. Зараз на сайтах існує стільки фільтрів, що після декількох натисків по клавіатурі на екрані з’явиться та річ, характеристики якої вас найбільше цікавлять: розмір, колір, принт тощо. За допомогою Voice Research ви легко зможете віднайти потрібну річ, просто скориставшись своїм голосом.

Бутіки також намагаються йти в ногу з часом, тому перетворюють свої приміщення на високотехнологізовані проекти. Наприклад, за допомогою розробки estimote. Це сучасна крамниця, де клієнтів обслуговувують онлайн, а продавці-консультанти є лише посередниками між покупцями та технікою.

Reformation - це бутік у Сан-Франциско, де можна здійснювати покупки без персоналу. Обираєш потрібну річ у примірочних, в яких є 40 планшетів, які вас фотографують, знімають відео, і її приносять. Також бутік має веб-сайт, де можна замовити будь-який товар.

Шалену популярність здобули фітнес-браслети, вони вимірюють певні фізіологічні показники, дозволяють тим самим регулювати щоденну активність. Проте дизайнери разом із розробниками технологій пішли далі. Вони створюють предмети wearables - технологічні аксесуари, які можна одягати і носити як елемент стилю.

Google та Apple створили стильні годинники, проте розробники Apple Watch проявили значно більше креативу. Вони розробили цілу кампанію з рекламування новинки, співпрацюючи з журналом Vogue. Безумовно, такий PR-хіт знайшов численних фанатів та поціновувачів.

Ще одна новинка Ringly -  бренд, що розробляє стильні персні та браслети, які допомагають займатися фітнесом, вібрують, коли вам телефонують, а також стежать за процесом медитації. Окрім такої функціональності дизайн прикрас також не пасе задніх.

Бренд спортивного одягу Chromat у колаборації з розробниками Intel створюють smart бюстгалтери, які вимірюють температуру тіла, частоту серцебиття, рівень стресу в організмі. У такій формі займатися фітнесом не лише приємно, але й безпечно. До того ж, цей спортивний одяг за ціною доволі демократичний.
Chromat також презентували сукні, які “розкриваються” при викиді в кров значної дози адреналіну.

Колаборація Misfit і Swarovski подарувала поціновувачам модних технологій годинники, які вимірюють якість сну, кількість кроків та інші показники.

Рюкзак Tech Pack оснащений надсучасними деталями, його розробники планують “відправити” свій продукт на Марс.

Цікавою новинкою є також сенсорні тканини, які, окрім технологічної функції, вражають повноцінним, подекуди розкішним дизайном.

Jacquard by Google - це новий бренд від Levi's®, суперфункціональний жакет, за допомогою якого, ви тільки, уявіть, зможете: відповідати на дзвінки, набирати повідомлення; знаходити потрібний маршрут; слухати улюблену музику.

Project Muze допоможе усім без винятку створити власний дизайн.
Ivyrevel - компанія, яка теж застосовує веб- логаритми для створення дизайну вашої мрії.

Модна індустрія не може абстрагуватися від технологічних новинок, вона обрала значно кращий шлях - поєднання моди і технологій заради того, щоб ми виглядали не лише стильно, але й технологічно та функціонально. 

Текст: Ірина Скишляк

Фото з сайтів Chromat, Ringly

Kasia GolaKasia GolaRinglyChromat SS 2016Chromat SS 2016