MODA314MODA314

мода українською

Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва

26-28 жовтня у приміщенні Міжнародного аеропорту "Львів" ім. Данила Галицького за підтримки Lviv Fashion Week вперше проводились Lviv Art Days – дні сучасного українського мистецтва.

Для глядачів свої роботи презентували понад 30 авторів. Вони особисто були у секторі своїх робіт, тож це був своєрідний майданчик вражень, рефлексій, діалогів та планів на майбутнє.

На третьому поверсі аеропорту можна було насолодитись різними видами мистецтва, виставка не обмежувалася лише живописом, тут також були роботи у напрямках: графіка, скульптура, кераміка, скло, текстиль, витинанка, предметний дизайн, стріт-арт, інсталяція, відеоарт.

Захід такого формату вперше відбувається у Львові і вперше зібрав в одному виставковому залі таку велику кількість митців, які працюють абсолютно у різних напрямках, жанрах та, звичайно, стилях.

Художники, які взяли участь у новому творчому проекті міста, безумовно, здивували, відвідувачів своєю різноманітністю та прогресивністю: Алла Гончарук, Сергій, Ніна та Катерина Резніченко, Олесь Фіголь та Ольга Гук-Фіголь, Олена Жеребецька, Олена Онуфрів, Андрій Бердаль, Данило Славінський, Ірина Третьяк, Олександра Квик, Анна Атоян, Сергій Бузату, Володимир Пінігін, Юрій Занічковський, Олексій Золотарьов, Ірина Дзиндра, Петро Старух, Володимир Цісарик, Валерій Кузнєцов, Андрій Возницький, Олександр Гончарук, Олеся Возницька, Олександр і Леся Рось, Ірина Марко, Дарія Альошкіна, Оксана Борисова, Василь Флуд, Назар Кульчицький, Уляна Нищук, Ольга Падовська та ін. Галерея PROART GALLERY (Ніна Буряк, Тетяна Гамрищак, Христина Приймак, Ірина Депко), галерея "Фарбований лис" - ось такий довгий список тих, хто підготував для відвідувачів свої роботи.

“Ця акція дуже потрібна, і не лише для Львова зокрема, але й для України загалом. Це насправді новий формат, такого раніше не було. В Києві проводять схожі перформанси, але це все одно дещо інше. І дуже хороша ідея організаторів, провести цю виставку саме під час Lviv Fashion Week. Бо, на жаль, люди доволі пасивно відвідують мистецькі заходи, а тут відбулося просто успішне поєднання двох мистецьких проектів. Протягом того часу, коли публіка чекала на наступний показ, вона знову і знову ходила між стендами, розглядала роботи, цікавилася. Дещо схоже відбувається у Дубаї та Сінгапурі, до прикладу. Захід пройшов на достойному рівні”, - скульптор Володимир Цісарик.

Також був сектор із роботами молодих митців. Куратори галереї Львівської національної академії мистецтв Юрій Новачинський та Анна Єфімова розробили окрему зону, у якій представили твори 10 молодих художників, що активно працюють у найрізноманітніших мистецьких жанрах: Анатолій Жук, Андрій Чижов, Артур Солецький, Володимир Когут, Інна Делієва, Ксенія Жижій, Микола Курилюк, Назар Симотюк, Петро Грицюк, Руслан Лучко. Попри молодий вік, усі вони - учасники численних міжнародних мистецьких проектів, лауреати конкурсів та престижних премій, автори персональних виставок.

“Мені тут дуже подобається. Якщо чесно, то я трішки хвилююсь, коли бачу, як люди проходять повз скульптури, бо вони ж такі крихкі, потрібно уважно стежити, щоб нічого не пошкодили. Але роботи насправді сильні. Проте, звичайно, деякі роботи є прогресивнішими за інші. Отут якраз дуже відчувається вік митця, його погляди, можливо певна стереотипність. Дуже важливо брати участь у таких проектах, особливо молодим митцям, адже коли ти чуєш оцінку своїх робіт, то знаєш, куди і у якому напрямку тобі рости”, - відвідувачка виставки, студентка Львівської національної академії мистецтв Катерина Дідук.

Дехто завмирав біля картини чи то скульптури на декілька хвилин, інші розпитували у художників про джерело їхнього натхнення, а хтось просто прийшов на виставку, щоб зробити фото для інстаграму. Мистецтво пасує кожному, тому що до нього можна підійти з будь-якої сторони.

Текст: Ірина Скишляк

Фото: Олександр Шамов, Наталія Шамова


 

Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва Lviv Art Days: за підтримки Lviv Fashion Week пройшли дні сучасного українського мистецтва