MODA314MODA314

мода українською

Модний соціальний проект “Ukraine inspired by Odessa”

У рамках Odessa Holiday Fashion Week відбулася презентація спеціального проекту українських дизайнерів “Ukraine inspired by Odessa”. Дизайнери завжди відчувають життя своєї країни, шукають нові історії для натхнення в українських містах. Цього разу вони підтримали ідею створення речей, присвячених унікальному українському місту. На стенді “Ukraine inspired by Odessa” можна побачити футболки з авторськими малюнками на патріотичну тематику, із зображеннями впізнаваних куточків Одеси, літні сумки та взуття українських дизайнерів.

У проекті “Ukraine Inspired by Odessa” взяли участь: ALEXANDER DETS, ALI SAULIDI, BRATY DESIGN, GUMA, MITUS DESIGN, NAVRO, TINA MARTINET, ZIERPUPPE та X`U for hakoline.com.

Національні кольори, українська символіка та морська тематика тісно переплелися у раніше знайомому та водночас незвичному поєднанні кольору та форми. Бренд Alexander Dets у рамках “Ukraine inspired by Odessa” представив свої футболки із зображенням панд у різних відомих туристичних точках міста. Вже не вперше дизайнер використовує такий принт у своїх роботах.

Ще одним учасником проекту є бренд Guma, який презентував свої особливі футболки із національною символікою, що головним чином асоціюється з Одесою. Лише Guma створює в Україні цікаві та складні фактури за допомогою гуми. У рамках проекту також була предаставлена колаборація Guma та Ali Sauldi, що запропонували аудиторії спільну колекцію ексклюзивного взуття вітчизняного виробництва. На думку самих дизайнерів, таке взуття гідно доповнить будь-який літній образ.

Дизайнерський тандем братів Василя та Івана Костенків Braty також взяв участь у проекті. Для експозиції дизайнери запропонували футболки із зображенням молодої дівчини. Як стверджують автори, таке уособлення – це образ яскравої і легкої дівчини-Одеси, що є породженням візуальної стихії.

Mitus Design представив спеціально створену серію малюнків у колаборації з художницею Олександрою Жумайловою. Головний принт – це українець та українка в образі ляльки, які прикрашені елементами національної та морської тематики. Роботи були створені спеціально для проекту, аби наблизити українські ляльки до образу Одеси.

Ольга Навроцька вже вдруге взяла участь у проекті Ukraine Inspired та запропонувала своє бачення Одеси. Сама дизайнерка каже, що “Ukraine Inspired – це можливість показати, що кожна частинка нашої країни особлива: вона має свої образи та викликає асоціації... У рамках проекту ми представляємо футболки на тему моря. Жовті та голубі рибки водночас асоціюються з кольорами української тематики та самою Одесою. І, традиційно, ви побачите наш тризубець by Navro, адже це символ, що єднає всі міста України”.

Tina Martinet презентувала другу дизайнерську лінію T.M. Collab. Патріотичність та морський настрій – так характеризує Тіна свою колекцію. “Корабель з прапором і гордо піднятим вітрилом - як символ портового міста Одеса, чайки – як символ свободи і тризубець – один із найвпізнаваніших символів України” – ось якою бачить дизайнерка місто.

Дизайнер Анна Дупак українського бренду сумок Ziepuppe представила власні клатчі із зображеннями, що нагадують одеські краєвиди моря, вулиці та подвір’я. Для Анни - це шанс показати Одесу в найяскравіших фарбах та показати одеситкам, як можна доповнити свій образ сумками українського бренду.

X`U for hakoline.com традиційно створила лаконічні та прості форми, де головним і символічним елементом стали серця національних кольорів, що передають відчуття, приналежність та колорит міста Одеси.

«Ukraine Inspired продовжує своє життя, і цього разу він присвячений Одесі – це ще одне підтвердження того, що Україна може надихати дуже по-особливому. У такий спосіб ми намагаємося знайти нові ідеї, аби популяризувати свою країну. Саме дизайнери роблять це по-особливому яскраво, натхненно... "Тлом" для представлених робіт ми обрали білий паркан. Паркан, крізь який видно шматочок такого впізнаваного, рідного одеського дворика. Перша асоціація - це фрагмент буденного реального життя, фрагмент вулиці, де дизайнерські речі виглядають так органічно і природно. Це не подіумний, не показовий патріотизм, у проекті дизайнери представляють роботи, на які їх справді надихнула сонячна Одеса», - коментує проект голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська.
Нагадаємо, що проект «Ukraine Inspired» розпочав своє життя під час березневого Ukrainian Fashion Week, де були презентовані речі українських дизайнерів, натхненні Україною.

2 липня 2014

Джерело: прес-служба Ukrainian Fashion Week

Модний соціальний проект “Ukraine inspired by Odessa”Модний соціальний проект “Ukraine inspired by Odessa”Модний соціальний проект “Ukraine inspired by Odessa”