MODA314MODA314

мода українською

У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"

Вперше в рамках Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів одягу "Погляд у майбутнє" у Львові був проведений фінал регіонального етапу конкурсу.

Під час першого туру дизайнери повинні були надіслати заявку та анкету з прикріпленими фотографіями готових образів або ескізів. Журі анонімно обрали 14 фіналістів. В учасників було тільки два місяці на підготовку капсульної колекції, тому представлено лише по три моделі від кожного дизайнера. Переможець регіонального конкурсу отримує можливість взяти участь у Всеукраїнському конкурсі в Києві, для якого потрібно підготувати вже п’ять моделей.

Журі регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє": Руслан Багінський та Петро Ясинський, дизайнери та засновники бренду Ruslan Baginskiy; Ольга Гнатюк – дизайнерка, власниця KARP studio; Олена Даць – дизайнерка бренду Olena Dats’; Марія Костельна – дизайнерка бренду Kostelni, кандидат мистецтвознавства, засновниця Lviv Fashion School. Основна вимога та критерій відбору журі -  наявність креативної ідеї, бачення, а також вміння втілити їх у реальність. Ще один важливий фактор - погляд у майбутнє. Перемогла у регіональному конкурсі у Львові Марія Старчак. “Марія дуже педантична, якісна, і я думаю, що це успішна дизайнерка. Проте, на мою думку, в колекції трошки не вистачило чогось про майбутнє. Тобто гарно проаналізовано тенденції, гарно відшито, гарно опрацьовані форми, але не вистачило маленького посилання на футуризм”, - прокоментувала Ольга Гнатюк.

В конкурсі також були дві додаткові нагороди. Першу - пропозицію співпраці від Karp studio - отримала Христина Савко, яка працювала з етномотивами. Другу отримала Тетяна Кияниця - дівчина представила колекцію, у якій поєднала одяг з витинанками.

“Ми побачили ідею, бажання, зрозуміли мислення і вирішили надати Тетяні нагороду - навчання у Fashion-школі, яка б зробила правильний внесок у розвиток дівчини як дизайнерки, оскільки Тетяна - художниця, а не дизайнерка. Всі учасники молодці, всі готувались, всі готові брати участь у конкурсах такого типу. Це перший міжрегіональний конкурс, все було дуже неочікувано, і я щаслива, що у нас стартували такі масштабні конкурси за підтримки Ukrainian Fashion Week”, - додала Ольга Гнатюк.

Погляди у членів журі схожі, тому прийняти рішення було не надто важко. “Перш за все ми обирали дизайнерів за їх ідею, а не як виконавців чи як пошитий одяг. А другий критерій - відтворення ідеї. Я вважаю, що в колекції Марії ці дві речі зійшлись, - розповів Руслан Багінський. - В багатьох моментах наші думки з журі співпадали. Дизайнерка, яка показала колекцію з витинанками, мені також дуже сподобалася, я б ще попрацював над цією ідеєю.”

Текст: Оля Мачуга

Фото: Євген Хміль, Андрій Дмитришин
 

Марія СтарчакХристина СавкоТетяна КияницяУ Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"У Львові відбувся фінал регіонального етапу конкурсу "Погляд у майбутнє"