MODA314MODA314

мода українською

Креативний директор Istituto Europeo di Design Джованні Оттонелло відвідав Lviv Fashion Week

Під час 24-го сезону львівського тижня моди Джованні Оттонелло провів лекції на теми “Тренд 2020 в моді” та “Нові технології текстильного друку” в рамках освітніх проєктів Lviv Fashion Week. Слухачі мали можливість показати власні творчі портфоліо та почути думку щодо них від спікера - креативного директора однієї з найкращих шкіл дизайну у світі. Джованні часто приїжджає до Києва на Ukrainian Fashion Week. На його думку, рівень колекцій українських дизайнерів дуже високий, концепції цікаві. “Але все ж необхідне вдосконалення - вихід брендів за межі України. Потрібно більше комунікувати і колаборувати з іноземними брендами, щоб український продукт було легше ідентифікувати. Важливо не лише залишатись у своїй країні, а й створювати позитивний імідж закордоном за допомогою відео, показів, медіа. Також важливо чути різні думки щодо вашого бренду і постійно зростати”.


Джованні Оттонелло наголосив на проблемах молодого покоління у всьому світі і їх можливих вирішеннях: “Я б рекомендував молодим людям, які хочуть працювати в сфері моди, багато вчитися. І вивчати не лише моду. Мода - це світ, який створює зв’язок між кіно та суспільством, їжею та мистецтвом. Ви повинні вивчати все - дизайн інтер’єру, музику… і згодом ви створюєте мікс між цими речами, щоб створити щось нове, щоб комунікувати, тому що мода - це комунікація. Завдяки кольору, формі чи інформаційному посилу я можу витратити гроші на ваш бренд, адже мені близька і зрозуміла ваша концепція, я впізнаю ваш бренд. Тому я наголошую на тому, що молодь повинна багато вчитися. Також молодим людям необхідно жити окремо від своїх смартфонів та інтернету, почати бачити світ своїми очима. І для модного дизайнера, і для його бренду дуже важлива особа, яка за цим стоїть, її особистість. Гуляйте вулицями, розглядайте архітектуру та оздоблення будинків - ці всі деталі можуть стати вашим натхненням. Пізнавайте світ. Наприклад, сьогодні біля парку я побачив вражаючу кількість осіннього жовтого листя. Його контраст із насиченим блакитним небом і білими стінами старої церкви може стати інспірацією для розробки кольорової палітри. Але це все неможливо, якщо ви постійно дивитеся лише у свій екран”.


Ще одним важливим питанням є застосування концепції сталого розвитку у моді та еко-тренди. “Це не так легко - бути сталим брендом, - але дуже важливо з чогось почати. Можна спробувати з тканин, посилу чи стану компанії - тобто для роботи використовувати альтернативні джерела енергії, заощаджувати воду тощо. І ви можете передавати повідомлення, що ваш бренд є саме таким. Завдяки співпраці з іншими брендами, не лише в Україні, а й у всьому світі, можна розробляти екологічні тканини. Ми створюємо дизайн для когось, проте не забуваймо, що ми повинні поважати однаково як людей, так і нашу планету”.


Текст: Оля Мачуга

Фото: Олександр Шамов

Креативний директор Istituto Europeo di Design Джованні Оттонелло відвідав Lviv Fashion WeekКреативний директор Istituto Europeo di Design Джованні Оттонелло відвідав Lviv Fashion WeekКреативний директор Istituto Europeo di Design Джованні Оттонелло відвідав Lviv Fashion WeekКреативний директор Istituto Europeo di Design Джованні Оттонелло відвідав Lviv Fashion WeekКреативний директор Istituto Europeo di Design Джованні Оттонелло відвідав Lviv Fashion WeekКреативний директор Istituto Europeo di Design Джованні Оттонелло відвідав Lviv Fashion WeekКреативний директор Istituto Europeo di Design Джованні Оттонелло відвідав Lviv Fashion Week