Під час 24-го сезону львівського тижня моди Джованні Оттонелло провів лекції на теми “Тренд 2020 в моді” та “Нові технології текстильного друку” в рамках освітніх проєктів Lviv Fashion Week. Слухачі мали можливість показати власні творчі портфоліо та почути думку щодо них від спікера - креативного директора однієї з найкращих шкіл дизайну у світі. Джованні часто приїжджає до Києва на Ukrainian Fashion Week. На його думку, рівень колекцій українських дизайнерів дуже високий, концепції цікаві. “Але все ж необхідне вдосконалення - вихід брендів за межі України. Потрібно більше комунікувати і колаборувати з іноземними брендами, щоб український продукт було легше ідентифікувати. Важливо не лише залишатись у своїй країні, а й створювати позитивний імідж закордоном за допомогою відео, показів, медіа. Також важливо чути різні думки щодо вашого бренду і постійно зростати”.
Джованні Оттонелло наголосив на проблемах молодого покоління у всьому світі і їх можливих вирішеннях: “Я б рекомендував молодим людям, які хочуть працювати в сфері моди, багато вчитися. І вивчати не лише моду. Мода - це світ, який створює зв’язок між кіно та суспільством, їжею та мистецтвом. Ви повинні вивчати все - дизайн інтер’єру, музику… і згодом ви створюєте мікс між цими речами, щоб створити щось нове, щоб комунікувати, тому що мода - це комунікація. Завдяки кольору, формі чи інформаційному посилу я можу витратити гроші на ваш бренд, адже мені близька і зрозуміла ваша концепція, я впізнаю ваш бренд. Тому я наголошую на тому, що молодь повинна багато вчитися. Також молодим людям необхідно жити окремо від своїх смартфонів та інтернету, почати бачити світ своїми очима. І для модного дизайнера, і для його бренду дуже важлива особа, яка за цим стоїть, її особистість. Гуляйте вулицями, розглядайте архітектуру та оздоблення будинків - ці всі деталі можуть стати вашим натхненням. Пізнавайте світ. Наприклад, сьогодні біля парку я побачив вражаючу кількість осіннього жовтого листя. Його контраст із насиченим блакитним небом і білими стінами старої церкви може стати інспірацією для розробки кольорової палітри. Але це все неможливо, якщо ви постійно дивитеся лише у свій екран”.
Ще одним важливим питанням є застосування концепції сталого розвитку у моді та еко-тренди. “Це не так легко - бути сталим брендом, - але дуже важливо з чогось почати. Можна спробувати з тканин, посилу чи стану компанії - тобто для роботи використовувати альтернативні джерела енергії, заощаджувати воду тощо. І ви можете передавати повідомлення, що ваш бренд є саме таким. Завдяки співпраці з іншими брендами, не лише в Україні, а й у всьому світі, можна розробляти екологічні тканини. Ми створюємо дизайн для когось, проте не забуваймо, що ми повинні поважати однаково як людей, так і нашу планету”.
Текст: Оля Мачуга
Фото: Олександр Шамов